O SMARTDRIVE

Vše, co byste měli vědět

Lehký a výkonný přídavný pohon pro mechanické vozíky.

SmartDrive je lehký a výkonný přídavný pohon pro mechanické vozíky, který je ovládán přímo uživatelem vozíku. Tento přídavný pohon Vám umožní samostatný pohyb i v situacích, kdy běžně potřebujete pomoc druhé osoby, např. v kopcovitém terénu, na rampách, při překonávání větších vzdáleností.

Protože je lehký a kompaktní, montáž/demontáž pohonu zvládne samotný uživatel a to bez zbytečných přesunů. SmartDrive tak šetří Vaši energii pro důležité činnosti vašeho každodenního života.
MX2+ je možno namontovat na jakýkoliv mechanický vozík s pevným nebo skladacím rámem pro uživatele od 14 do 150 kg. Vozíky se skládacím rámem jsou limitovány šířkou do 53 cm.

SmartDrive výrazně ulehčuje pohon vozíku, čímž pomáhá snižovat únavu a bolest v oblasti ramenních kloubů. Napomáhá ke snížení přetížení celých horních končetin a tím minimalizuje riziko poranění. 

Standardním doplňkem SMARTDRIVE je otočný ovladač SpeedControl, připevněný na rámu vozíku. Další možností je intuitivní ovládání pomocí hodinek PushTracker E3, které jsou přes Bluetooth spojeny s pohonem. Pohon SmartDrive dodáva sílu. Směr jízdy udává uživatel vozíku pomocí obručí.

Díky pokynu (klepnutím o obruč kola) uvede uživatel pohon do provozu, zvolí rychlost i pohon zastaví. Aktivace je možná z nulové rychlosti i v průběhu jízdy.

 

Speciální všesměrová kola umožňují lehké zatáčení i otáčení celým kolem. PushTracker E3 zaznamenává a zobrazuje denní aktivitu a je možné ho využívat v součinnosti s mobilní aplikací.

Součástí PushTracker E3 jsou také tlačítka pro snazší průjezd dveřmi, nebo jako alternativní způsob ovládání. Pohon je odolný proti povětrnostním vlivům.

Pokud není pohon právě v provozu, může i s takto zavěšeným pohonem vozík běžně jezdit.Díky důmyslnémuu zavěšení pohonu je možné vozík zcela bez problému naklopit dozadu a překonávat tak překážky. Pokud není pohon právě instalovaný, na vozíku zůstane pouze lehká a nenápadná objímka (dle typu vozíku) pro jednoduchou opětovnou instalaci pohonu.

(Od února 2022 je aplikace SmartDrive MX2+ pro Apple Watch k dispozici v obchodě Apple App Store)

Trochu do hloubky

Klíčové vlastnosti

Snadné připojení

Ideální kombinací pro SMARTDRIVE je vozík s pevným rámem. Na zadní osu potom uchytíte pouze malý adaptér (kroužek) a vše je připraveno.

SMARTDRIVE je možné použití i se skládacím rámem – viz další bod.

I na skládací rám

Po doplnění rozpěry na váš skládací mechanický vozík můžete začít SMARTDRIVE používat stejně, jako je tomu u pevných rámů. Důležité je prvotní nataven šířky, následné používání je již velmi rychlé.

různé ovladače

Standardním doplňkem SMARTDRIVE je nově otočný ovladač SpeedControl. Volitelně si můžete SMARTDRIVE objednat s hodinkami E3 (běžící na systému WearOS od Googlu) nebo propojit s hodinkami Apple Watch.

OMNIwheel

Aby se se SMARTDRIVE vozík snadno otáčel, je pohon vybaven tzv. omniwheels. Jedná se o “válečky”, které umožňují volný pohyb do boku, takže pohon zabírá ve směru dopředu, ale boční rotace je volnoběžná.

Příslušenství

Jaké doplňky oceníte?

speed control

Novým standardním doplňkem SMARTDRIVE je ovladač SpeedControl. Uchytí se na rám vozíku a umožňuje i velmi pomalou jízdu. 

Pokud si tedy chcete prohlížet věci v nákupním centru nebo se kochat v galerii, SpeedControl je tím pravým pomocníkem.

mobilní aplikace

V mobilní aplikaci nebo v prostředí aplikace na hodinkách si můžete nastavovat mnoho parametrů vašeho SMARTDRIVE. Následně také vidíte vyhodnocení vašeho ježdění, stav baterie apod.

originál taška

Praktickým doplňkem k vašemu SMARTDRIVE je originální taška s polstrováním pro bezpečné uložení pohonu.

programovatelný

SMARTDRIVE si můžete individuálně nastavit v mobilní aplikaci nebo na vašich hodinkách (např. Apple Watch). Kompatibilitu hodinek prosím konzultujte s naším zástupcem, rád vám vše vysvětlí.

Bezplatná konzultace

Rezervujte si bezplatné
otestování produktu u Vás doma

HISTORIE

Jak to celé začalo?

Vynálezcem systému SmartDrive je Mark Richter. Mark, který získal doktorát ze strojního inženýrství na Stanfordově univerzitě, se následně stal prezidentem společnosti MAX Mobility. Ta se v nedávné době začlenila do jedné z největších společností v oboru pomůcek pro vozíčkáře, firmě PERMOBIL. V tomto rozhovoru, který byl původně natočen pro Living Spinal Podcast, Mark vysvětluje, jak se dostal k výrobě invalidních vozíků. Vypráví příběh o asistentu pohonu invalidního vozíku SmartDrive a o tom, jak se téměř vzdal jeho vytváření.

Jedna z nejčastěji kladených otázek, kterou jsme obdrželi, zní: “Proč stojí SmartDrive MX2 tolik?”. Mark skvěle vysvětluje, proč je cena pohonu SmartDrive taková, jaká je, a tady je nápověda – souvisí to s vaší bezpečností :).

Poslechněte si tento úžasný rozhovor mezi společností Living Spinal a Markem, vynálezcem pohonu SmartDrive.

 

 

Scroll to top