O KLAXONU

Vše, co byste měli vědět

Trochu do hloubky

Klíčové vlastnosti

Přehrát video

Snadné připojení

Hlavním benefitem přídavného pohonu Klaxon je jeho patentované připojení. Díky použití příčné vzpěry nedochází k poškozování vozíku a Klaxon je uznáván jako povolená kombinace předními dodavateli vozíků (jako jeden z mála).

Centrální nebo boční systém

 

V průběhu času přibyl k původnímu centrálnímu uchycení také boční (laterální) úchyt. Výběr je tedy jen na vás.

Přehrát video
Přehrát video

tetra - ovládání

Klaxon je samozřejmě připraven i pro tetraplegiky. Plyn a brzda jsou mechanicky převedeny na výkyvná řídítka a centrální uchycení je přizpůsobeno na zhoršený úchop horních končetin. Samozřejmě jsou k dispozici i doplňkové úchyty se speciálním tvarováním pro tetraplegiky.

Výkon až 1500W

Přídavné pohony KLAXON můžete mít v několika výkonnostních verzích. Vrcholnou verzí je Race a Monster s motorem o výkonu až 1500W. I střední verze Electric a Power mají výkon téměř dvojnásobný v porovnání s konkurenčními produkty.

motor přídavného pohonu k mechanickému invalidnímu vozíku (detail)

Dojezd až 50 km

Při výběru přídavného pohonu si můžete specifikovat i vaše požadavky na dojezd. Velikost baterie samozřejmě souvisí i s hmotností, případně pravidly pro leteckou přepravu.

U verzí Power, Race a Monster máte baterii až pro 50-ti kilometrový dojezd. S trochou nadsázky se dá říci, že při použití předního rámečku s taškami naberete s sebou až čtyři další baterie a můžete mít dojezd až 250 km 🙂

Baterie, které jsou esteticky identické, lze rozlišit podle jejich dojezdu/kapacity. Pro cestování letadlem se často vyžaduje, aby baterie nepřesáhla 300Wh.

DOSTUPNÉ VERZE:

Race: Lithiová 48V x 11,6 Ah, 528 Wh, hmotnost 3,0 Kg
Lite: Lithium 48V x 5,8 Ah, 280 Wh, hmotnost 2,0 Kg (certifikát)
Fly: Lithium 48V x 2,9 Ah, 140 Wh, hmotnost 1,0 Kg

Mini, ale i monster

KLAXON má odpověď na jakékoliv vaše potřeby. Ať už hledáte extra malý stroj, který máte vždy připravený a složený v kufru auta nebo na opačném spektru obrovskou mašinu, která vás bez problémů povozí po sněhu, po písku na pláži nebo u koní po nerovném terénu.

SERVIS Vašeho Klaxonu

Díky spolupráci se sítí opraven KOLOFIX máte o svůj přídavný pohon KLAXON postaráno tak, jak Vám nikdo jiný v České republice nenabídne.

Nejen, že můžete díky společné dohodě využít první garanční prohlídku zdarma, ale “tradiční cyklistické” komponenty Vám (následně už za standardní cenu) prohlédnou a případně seřídí.

Více TU

 

Příslušenství

Jaké doplňky oceníte?

Tetra konektor

Tetraplegik nepotřebuje jen uzpůsobené ovládání brzdy a plynu, ale také konektor, který při troše šikovnosti sám zvládne použít a stane se tak velmi nezávislý.

Další příslušenství naleznete také ZDE.

programovatelný display

Display zobrazuje nejen základní parametry jízdy, ale slouží také jako vstup pro programování jednotlivých parametrů.

Díky němu si tedy můžete upravit rychlost couvání, intenzitu rekuperace, úroveň akcelerace a mnoho dalších.

stojánek

Stojánek byl navržen samozřejmě s ohledem na vaše každodenní potřeby. To, že podpírá KLAXON je samozřejmostí. Výhodou oproti konkurenci je jeho skládání, díky němuž můžete najet se stupačkou skoro až ke kolu. A v případě, že ho nepotřebujete nebo překáží při skládání do auta, za sekundu ho dokážete odejmout.

sada tašek

Ke KLAXONU si můžete vybrat řadu tašek, které vám pomohou vzít věci s sebou nebo naopak zabalit celý KLAXON do ní. Díky tomu bude při přepravě v bezpečí.

Tašky i košík KLAXON se upevňují pomocí systému KlickFix, takže je jejich odejmutí otázkou doslova jednoho kliku.

Další příslušenství naleznete také ZDE.

Tetra rukojeti

Pro kombinaci s tetra řídítky si KLAXON připravil i nejrůznější tetra rukojeti.

Vždy jsou připojeny pomocí rychloupínacího systému a náš konzultant vám rád ukáže jednotlivé verze.

Bezplatná konzultace

Rezervujte si bezplatné
otestování produktu u Vás doma

HISTORIE

Proč je na moři tak snadné se samostatně pohybovat, zatímco ve městě se setkáváme s tolika obtížemi?

Myšlenka vyrábět řešení mobility pro lidi na vozíku se zrodila u moře.
Předchozí věta se může zdát jako provokace, ale uvědomění si, že je snazší přeplout oceán na plachetnici, než se pohybovat po městě, vedlo k myšlence vytvořit “něco”, co lidem umožní snadný a nezávislý pohyb po souši.
V roce 2015 založili Enrico Boaretto a Andrea Stella společnost Klaxon, která navrhuje řešení pro každodenní mobilitu lidí, kteří jsou stejně jako oni vozíčkáři.

Volba názvu společnosti však pochází ze zcela jiného světa: ze silnice. “Klaxon” totiž kromě toho, že je reinterpretací názvu automobilové houkačky, zní hlasitě a sugestivně. Plným názvem se výrobky jmenují Klaxon Klick, protože toto slovo připomíná, jak rychle je lze zapnout a vypnout: pouhým “kliknutím”.
Klaxon okamžitě vynikl na světové scéně jako vysoce inovativní společnost s kreativním a špičkovým oddělením výzkumu a vývoje a celosvětovým patentem na “Linking System Klaxon®”.

Od té doby se Enrico a Andrea nikdy nezastavili. Jejich zvídavá a perfekcionistická povaha, podporovaná týmem inženýrů a designérů, určovala vývoj modelů, které se vyznačovaly nejlepšími technologiemi a nejinovativnějšími řešeními.

Společnost Klaxon dosáhla ambiciózních cílů, které dokazují její odhodlání a kvalitu: získala různé certifikáty, včetně ISO 13485, a celosvětové patenty, které svědčí o její dokonalosti a kvalitě na mezinárodní úrovni.

Kdo stál u zrodu

foto Enrico Boaretto - Klaxon

Enrico Boaretto

(ředitel a spoluzakladatel)
Narodil jsem se v roce 1967 a od té doby používám invalidní vozík. Vystudoval jsem ekonomii a magisterský obor mezinárodní obchod v Terstu. S Andreou Stellou jsem se seznámil díky námořnímu světu a společně jsme si stanovili výzvu: splnit si sen o možnosti samostatného pohybu na vozíku a dosažení nepřístupných míst.
V roce 2015 jsme založili společnost Klaxon Mobility GmbH. V ní jsme soustředili všechny naše nápady, myšlenky a řešení, abychom usnadnili a ulehčili život lidem, kteří stejně jako my používají invalidní vozík.
V té době jsem již několik let žil se svou rodinou v Rakousku. Proto je Klaxon rakouskou společností.
Miluji plachtění a otevřené, nekonečné prostory, které moře nabízí, stejně nekonečné jako tahy na šachovnici.

Andrea Stella

(obchodní manažer a spoluzakladatel)
Narodil jsem se v roce 1976. Vystudoval jsem práva a během cesty do Spojených států jsem se nevysvětlitelně ocitl uprostřed přestřelky. Psal se rok 2020 a od toho dne se můj život zcela změnil. Vždycky jsem měl rád plachtění a v roce 2003 jsem začal stavět to, co se stalo prvním přístupným katamaránem na světě: “Lo Spirito di Stella”. Na palubě této lodi se mohu snadno pohybovat na svém invalidním vozíku. Již třikrát jsem přeplul oceán a vdechl tak život sociálnímu projektu: “WOW – Wheels on Waves”.
S Enricem jsem se seznámil díky naší společné vášni pro plachtění a často jsme se jeden druhého ptali. “Jak je možné, že se můžeme volně pohybovat po moři, ale ve městě máme tolik potíží?” “To je pravda. Tak se zrodil Klaxon, jako reakce na naše skutečné potřeby a potřeby dalších lidí s postižením.
V roce 2017 jsem v New Yorku převzal od předsedy OSN Antónia Guterrese “Úmluvu OSN o právech osob se zdravotním postižením”, která spolu se mnou překonala oceán až do Říma. Tam jsem ji předal papeži Františkovi.

foto Andrea Stella - Klaxon
Scroll to top